Náš Obvod

tečka  Charakteristika MO

tečka  Historie obvodu

tečka  Finance

tečka  Fotogalerie obvodu

tečka  Obvodní zpravodaj

tečka  Kultura

tečka  Doprava

tečka  Sport

tečka  Životní prostředí

tečka  Život obvodu

tečka  Interaktivní mapa

tečka  VR galerie

tečka  Zajímavá místa

tečka  Mapa serveru

Dnes má svátek: Hedvika

Předpověď počasí:
Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Změnit velikost webu: Zvětšit Zmenšit
ikona 

Našim školákům nejsou opuštěná zvířata lhostejná

ŠKOLÁKŮM ZE SEVERNÍ TERASY nejsou opuštění psi lhostejní.
Na začátku všeho bylo předsevzetí Jaroslavy Cejnarové, velké příznivkyně Centra pro zvířata v nouzi, že útulkovým pejskům ušije teplé oblečení na zimu. Prostřednictvím Facebooku požádala ústečáky, aby nevyhazovali staré bundy a mikiny, ale odnesli je do útulku. Právě z nich totiž oblečky přešívá. „Napadlo mě to, protože kupované oblečky jsou drahé a v útulku jich není nikdy dost. Hlavně ne pro větší psy. Ale i ti se potřebují v zimě zahřát,“ vysvětlila Jaroslava Cejnarová. Nápad se zalíbil radnici na Severní Terase a tak se ho rozhodla podpořit. „Oslovili jsme ředitele všech základních škol v našem obvodu, ZŠ Mírové, Stříbrnické i Rabasovy, jestli by do toho šli s námi a všichni souhlasili. Na každé škole bylo zřízeno sběrné místo a čtvrté (pro veřejnost) jsme zřídili u nás na úřadě,“ uvedla starostka Severní Terasy Renata Zrníková. Nakonec se sešlo tolik věcí, že je do útulku musel dopravit obvodní náklaďáček. „Děti byly úžasné, zaslouží si velký dík! Zrovna tak všichni, kteří donesli cokoliv k nám na úřad. Mám radost, že lidem nejsou opuštění pejsci lhostejní.“ dodala starostka.
„Věci postupně roztřídíme a určitě je využijeme, ať již na zateplení kotců nebo pro zmíněnou výrobu oblečků. Za naše pejsky i kočičky moc děkujeme,“ řekla Jaroslava Ježková, vedoucí centra pro opuštěná zvířata, které v současnosti pečuje o téměř šedesátku psů a zhruba stejný počet koček.
Sedmáci ze ZŠ Mírová se spolu s učitelkou přírodopisu přišli na výsledek charitativní akce podívat do útulku osobně a zároveň pomohli s překládáním pytlů a tašek. Samozřejmě zbyl i čas na potěšení pejsků i kočiček pamlskem. DĚKUJEME. 
Jitka Hadašová

 Zpět  Nahoru  Tisk