ikona 

Nejstarší obyvatelka Severní Terasy oslavila 104. narozeniny

Neuvěřitelné 104. NAROZENINY oslavila o víkendu v kruhu široké rodiny paní Hermína Vojtíšková, nejstarší obyvatelka Domova pro seniory v Doběticích. Neuvěřitelné o to víc, že se jich dožila vzhledem k věku v dobré kondici. Sice už více odpočívá, hůře slyší i chodí, ale dodnes nepotřebuje žádné léky a hlava jí také pořád slouží. Paní Vojtíšková byla celý život v domácnosti a věnovala se rodině. Dnes jí rodina, která čítá 1 syna (druhý už bohužel zemřel), 4 vnoučata, 10 pravnoučat a 3 prapravnoučata, její lásku a péči vrací. Hlavně syn jí každodenně pomáhal, když ještě žila doma sama, a i teď ji navštěvuje skoro každý den. A pod dohledem má babičku i jedna z vnuček, která v dobětickém domově pracuje. „Babička vždycky milovala přírodu a turistiku. Má také ráda dobré jídlo, s chutí si dá třeba buchty s mákem a k nim bílou kávu,“ prozradila na ni Ivana Hacková. A dodala, že když má náladu, je s ní dobrá řeč, ale když ne, tak to dokáže dát patřičně najevo. „Prostě nás vyhodí,“ smála se. 
Stejně jako v minulých letech přišly jubilantce pogratulovat za všechny obyvatele Severní Terasy také starostka Renata Zrníková a členka Komise pro občanské záležitosti Jitka Hadašová. „I letos byla paní Vojtíšková veselá a vtipná. Stále se ptala, kolik je jí let a že tomu nemůže věřit. Radost jí udělala květina, říkala, že má květiny moc ráda, stejně jako je měla ráda i její maminka. Vyznala se také, že dříve ráda tancovala a rozloučila se s námi slibem, že za rok, při oslavě 105. narozenin, si zatancuje zase. Byla velmi pozitivní a znovu v nás zanechala neuvěřitelně silné dojmy,“ uvedla starostka. 
A za nás za všechny ještě jednou! Milá paní Vojtíšková, přejeme moc moc zdravíčka, stále dobrou mysl a za rok se těšíme na slíbený tanec.Zpět  Nahoru  Tisk