Náš Obvod

tečka  Charakteristika MO

tečka  Historie obvodu

tečka  Fotogalerie obvodu

tečka  Obvodní zpravodaj

tečka  Kultura

tečka  Doprava

tečka  Sport

tečka  Životní prostředí

tečka  Život obvodu

tečka  Interaktivní mapa

tečka  Zajímavá místa

tečka  Mapa serveru

Dnes má svátek: Ljuba

Předpověď počasí:
Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Změnit velikost webu: Zvětšit Zmenšit
ikona 

Nejstarší obyvatelka Severní Terasy oslavila 104. narozeniny

Neuvěřitelné 104. NAROZENINY oslavila o víkendu v kruhu široké rodiny paní Hermína Vojtíšková, nejstarší obyvatelka Domova pro seniory v Doběticích. Neuvěřitelné o to víc, že se jich dožila vzhledem k věku v dobré kondici. Sice už více odpočívá, hůře slyší i chodí, ale dodnes nepotřebuje žádné léky a hlava jí také pořád slouží. Paní Vojtíšková byla celý život v domácnosti a věnovala se rodině. Dnes jí rodina, která čítá 1 syna (druhý už bohužel zemřel), 4 vnoučata, 10 pravnoučat a 3 prapravnoučata, její lásku a péči vrací. Hlavně syn jí každodenně pomáhal, když ještě žila doma sama, a i teď ji navštěvuje skoro každý den. A pod dohledem má babičku i jedna z vnuček, která v dobětickém domově pracuje. „Babička vždycky milovala přírodu a turistiku. Má také ráda dobré jídlo, s chutí si dá třeba buchty s mákem a k nim bílou kávu,“ prozradila na ni Ivana Hacková. A dodala, že když má náladu, je s ní dobrá řeč, ale když ne, tak to dokáže dát patřičně najevo. „Prostě nás vyhodí,“ smála se. 
Stejně jako v minulých letech přišly jubilantce pogratulovat za všechny obyvatele Severní Terasy také starostka Renata Zrníková a členka Komise pro občanské záležitosti Jitka Hadašová. „I letos byla paní Vojtíšková veselá a vtipná. Stále se ptala, kolik je jí let a že tomu nemůže věřit. Radost jí udělala květina, říkala, že má květiny moc ráda, stejně jako je měla ráda i její maminka. Vyznala se také, že dříve ráda tancovala a rozloučila se s námi slibem, že za rok, při oslavě 105. narozenin, si zatancuje zase. Byla velmi pozitivní a znovu v nás zanechala neuvěřitelně silné dojmy,“ uvedla starostka. 
A za nás za všechny ještě jednou! Milá paní Vojtíšková, přejeme moc moc zdravíčka, stále dobrou mysl a za rok se těšíme na slíbený tanec.Zpět  Nahoru  Tisk