Náš Obvod

tečka  Charakteristika MO

tečka  Historie obvodu

tečka  Fotogalerie obvodu

tečka  Obvodní zpravodaj

tečka  Kultura

tečka  Doprava

tečka  Sport

tečka  Životní prostředí

tečka  Život obvodu

tečka  Interaktivní mapa

tečka  Zajímavá místa

tečka  Mapa serveru

Dnes má svátek: Jiří

Předpověď počasí:
Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Změnit velikost webu: Zvětšit Zmenšit
ikona 

Životní prostředí

  

V obvodu probíhají ořezy a zmlazování zeleně
V obvodu probíhají ořezy a zmlazování zeleně
NAPŘÍČ CELÝM OBVODEM postupně prořezáváme a zmlazujeme zeleň a odstraňujeme polámané a suché větve. Větší větve odvážíme na skládku, menší na místě štěpkujeme a štěpkou mulčujeme.    
více informací

  

Proběhlo letošní druhé čištění Laguny
Proběhlo letošní druhé čištění Laguny
V Centralním parku proběhlo minulý týden letošní druhé čištění Laguny. Po kompletním vyčištění a kontrole dna následuje napouštění, které potrvá několik dní. Vše chceme stihnout do začátku zaří, aby na "Den Severní Terasy" bylo vše hotovo:-). Na čištění laguny je udělena Krajským úřadem Ústeckého kraje výjimka ze zákazů zákona č.114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny. Při vypouštění laguny je prová...
více informací

  

Dobětice zdobí nová květinová louka
 Dobětice zdobí nová květinová louka
Letos jsme se nově pokusili vybudovat na dobětickém sídlišti KVĚTINOVOU LOUKU. I přes počáteční problémy, kdy krátce po osetí započalo letošní extrémně suché počasí (které trvá prakticky dotěď), se nám to díky pravidelné zálivce podařilo! Nyní již nádherný pestrobarevný koberec z květin zdobí prostor u nejfrekventovanější křižovatky v Doběticích. Do budoucna bychom chtěli v našem obvodu vybudovat takových luk více.  
více informací

  

Budujeme nová popelnicová stání
Budujeme nová popelnicová stání
ZAČALA VÝSTAVBA A REKONSTRUKCE popelnicových stání. Nejdříve se začala opravovat nejvíce problematická místa, kde při větších poryvech větru ujížděly kontejnery ze svahu nebo místa, která jsou v havarijním stavu. Na většině míst nejprve dochází ke zpevnění plochy zámkovou dlažbou a následně se postaví kovové moduly stavebnicového typu ze žárově pozinkované oceli. V současné době dokončujeme tři kontejnerová stání v ulici Meruňková, dal&scaro...
více informací

  

Kruhový objezd nad Albertem opět v "letním kabátě"
Kruhový objezd nad Albertem opět v "letním kabátě"
Stále se pracuje na naší zeleni. Dnes úprava záhonů na kruhovém objezdu nad Albertem. Krásně se nám letničky rozrůstaji!  
více informací

  

Začaly ořezy živých plotů
Začaly ořezy živých plotů
Začaly plošné ořezy živých plotů v našem obvodu. Dnes naši VPP pracovníci ořezávali v ulici Krušnohorská. Pokračovat budeme napříč celým obvodem.  
více informací

  

Probíhá výměna oken na zdravotním středisku v Doběticích
Probíhá výměna oken na zdravotním středisku v Doběticích
Právě dokončujeme výměnu všech oken na našem zdravotním středisku v Kmochově ulici na Doběticích.
více informací

  

V celém obvodu začaly první letošní seče
V celém obvodu začaly první letošní seče
ZAČÁTEK SEČÍ - koncem 17. kalendářního týdne začaly ve všech lokalitách našeho městského obvodu Severní Terasa první letošní seče. V závislosti na klimatických podmínkách by měly být tyto seče dokončeny během 2-3 týdnů.
více informací

  

Mapový portál města
Mapový portál města
Město Ústí nad Labem nabízí veřejnosti informace prostřednictvím interaktivních mapových aplikací.   Mapové aplikace jsou k dispozici na MAPY MĚSTA (http://www.usti-nad-labem.cz/cz/ostatni/rychla-orientace/mapy-mesta-usti-nad-labem.html). Mapové aplikace nabízejí: Historické mapy, Památková péče, Generel cyklodopravy, Majetek města, Parkovací zóny v Ústí nad Labem, Územní plán Ústí nad Labem, Územní plány obcí v&nb...
více informací

  

Fotografie z akce „Čisté Ústí se sáčky“


Čisté Ústí se sáčky

13. května v horní části sídliště Dobětic proběhla v rámci Projektu Zdravé město preventivní akce pod názvem „Čisté Ústí se sáčky“. Akce byla zaměřena na udržování pořádku při venčení psů.

Akce se zúčastnili zástupci magistrátu, městského obvodu, městské policie a děti z Domu dětí a mládeže. Skupina oslovovala majitele psů s dotazem, zda uklízejí po svých miláčcích. Většina občanů tvrdila, že ano. Někteří dokonce ukázali připravené sáčky pro úklid. Našli se jedinci, kteří přiznali, že po svých psech exkrementy neuklízejí. Ti byli poučeni o správném postupu a platnosti Obecně závazných vyhlášek města Ústí n.L  č. 5/2005 a 4/2008, které ukládají povinnost mít psa na vodítku a uklízet po svém nebo svěřeném psu.

Všichni dotázaní obdrželi plastový zásobník se sáčky k úklidu psích exkrementů.

      

 


Datum vložení: 14.05.2015, datum sejmutí: 31.12.2099

Ústí nad Labem - Severní Terasa: Nahoru  Ústí nad Labem - Severní Terasa: Tisk