Kulturní akce pořádané ÚMO - Severní Terasa

Akce pořádané ÚMO - ST pro rok 2024

Ledový Karneval na Laguně

Akce pořádaná v zimních měsících a to pouze v případě vhodných podmínek, což jsou dlouhodobé teploty pod bodem mrazu. Jedná se o tradiční akci která se pořádá na zamrzlé laguně, kde účastníci v maskách bruslí a soutěží za rytmů hudby až do setmění. Obvykle je podávané svařené víno a čaj pro děti zdarma.

Ples Severní Terasy

Ples, který se kompletně koná pod záštitou starosty v kulturním sále Horizont na Severní Terase v plném proudu plesové sezóny. Na tuto akci nejsou vynaloženy žádné prostředky z veřejného sektoru! Celý ples je kompletně financován ze sponzorských darů!

Pálení čarodějnic

Tradiční akce, která se koná vždy 30.4. s kulturním programem, upálením čarodějnice, živé hudby, dobové tržiště, soutěží pro děti, volby Miss čarodějnice, čarodějnické diskotéky. V průběhu akce jsou k dispozici stánky se staročeským, ale i klasickým občerstvením. Součástí akce bývají kolotoče a houpačky na louce vedle dětského hřiště.

Zahradní slavnost

Nová akce, která nahradila původní Laser Show. Koná se v půlce prázdnin. zde můžete od odpoledních do večerních hodin poslouchat živou hudbu, součástí je i taneční parket s profesionálním osvětlením a efekty. Nemůže chybět ani dobré občerstvení. Během akce můžete shlédnout několik kulturních vložek.

Den Severní Terasy

Tradiční a největší akce Severní Terasy konající se vždy první zářijovou neděli. Původně akce měla formát módních přehlídek na laguně, postupně ale dosáhla mnohem větších rozměrů. Konkrétně se nyní jedná o tématicky situovaný den, kterého součástí jsou kulturní vystoupení, živá hudba a mnoho dalšího. I tentokrát bude famózním zakončením dne Open-air koncert symfonického orchestru.

Halloween

Tradiční akce konající se koncem října na téma keltského svátku "Halloweenu" s maskami a strašidelnou stezkou, dlabáním dýní, čarodějnickou diskotékou, volbou Miss čarodějnice, spousty soutěží, stánků, svařené víno, čaj pro děti.

Rozsvícení Vánočního stromu

Jako poslední akce v roce konaná úřadem je rozsvícení vánočního stromu, která se koná vždy 1.12.  Akce se původně konala u Laguny, ale v posledních letech se přesunula přímo před budovu úřadu. Na této akci se klasicky rozsvítí vánoční stromek u úřadu a další tři stromy umístěné v rámci obvodu nechybí vánoční koledy, betlém s panenkou Marií, Josefem a Ježíškem.

Akce spolupořádané ÚMO - ST pro rok 2024

Barvám neutečeš

Nejbarevnější 5 km závod v České Republice, spolupořádaný ÚMO Severní Terasa, kde je připraven kulturní program, spousta soutěží, ale i sportovního vyžití pro celou rodinu. Registrace probíhají ZDE.